biting nails disorder

$4172

biting nails disorder


Tüm bu genel bilgilerden sonra, son dönemlerin trend saç renklerine gelelim. Bu tip sık ve kabarık sentetik kıllı fırça tipi, kirpikleri uzatmaya uygundur, hacim vermez. Maç Vizyon, kendi başına bile insana yaşama amacı ve hevesi veren o derinlerdeki insan maneviyatı ile uğraşmaktır. Aacelyaa Xper 5. https://www.kocburcu.gen.tr/1-nisan-hangi-burc-olur.htm 4 - Essence Rock n doll crazy XXXL. SOĞUK KÜLLÜ TONLAR Baz rengi yeşil, mavi ve mor yansımalar içeren boyalar soğuk veya küllü boyalar olarak sınıflandırılıyor.


Bugün merak eden kadınlara çikolata kahve saç rengi hakkında bilgi vereceğiz. Açık kahverengi saç boyaları genellikle beyaz tenli ve kahverengi tenli kişiler için önerilir. Uyulması gereken birkaç kuralı yerine getirdiğiniz takdirde saçınızı kuaförde boyatmış gibi sonuçlar alacaksınız. Iddaa Maç Tahminleri Her gündem maddesiyle ilgili yorum yapmanıza gerek yok. Yahu, bu kadar da aleni yapmayэn bu iюi, azэcэk gizleyin, biraz tevazulu senaryolar yazэn, anlayacaklar. Yurt dэюэnda цnemli ьniversitelerde зalэюmэю, ciddi araюtэrmalara katэlmэюtэ. https://kampus.gen.tr/itiraf/youtuber/ Make Up For Ever Smoky strech maskarasına çok benziyor. Fakat şöyle bir tüyo verebiliriz. bu maskara en iyi suyla çıkıyor.


Yarı kalıcı özellikte olan boyalarımız iki ayrı formda satışa sunulmuştur. Başka bir renk sıkmış bunun başka bir açıklaması yok malesef. kızıl turuncu hatta dore yansıması olmayan mümkün mü bilmiyorum kahverengi saç boyası. adlariparmak.bounvisionlab.com Dьnya sinemasэnэn starlarэ, цzellikle diюi olanlarэ, bu eski otokrasilerin kral yollarэnэ simgeleyen geзitte bir sьre sьzьlьr, deрiюik зekici pozlar verirler birbirinden tuhaf ve aзэk saзэk kэyafetler iзinde. Esmaül Husna veya Allah ın 99 ismi . Genel olarak oyununuz metne uygun olarak sahnelendi mi. https://sondakikahaberleri.info.tr/haber/2292820-hava-ulasimina-kar-engeli-seferler-iptal-edildi Bu yüzden istediğiniz tonu kuaförünüze bildirmeniz halinde daha sağlıklı bir şekilde saçlarınızda bu rengi kullanabilirsiniz. Ama baskın bir renk olsun isterseniz NYX daha belirgin renkte maskaralara sahip. Akaju kahve hemen herkese yakışabilecek doğal duran bir saç rengidir.


En çok kullanılan, sürekli yenilenen ve makyaj çantasından hiç bir zaman çıkmayan ruj renkleri güncel moda trendleri dikkate alınarak düzenli olarak yenilenir. Bu konuda esmer tenli hanımların kullanmama gibi bir durumu da bulunmamaktadır. Kirpiklerin ucuna doğru o pütürler birikip daha da uzatıyor sanki. Iddaa Dünkü Sonuçlar Bunun sebebini tam olarak söylemem mümkün değil ama bundan sonra öncelikli olarak bu ikisine yoğunlaşacağımı ve sizlerin de sık sık benim klavyemden bu konularda çıkan şeyleri göreceğinizi söylemem mümkün. sale bölümünde insanların 2. devamını oku . https://kariyer.ieu.edu.tr/tr/staj-raporunda-cevaplanacak-sorular Aynı zamanda uzun süre yoğun güneşe maruz kalmak saçlarınıza zarar verebileceği gibi rengin matlaşmasına neden olacaktır. Bayan deri ceket modellerinde sizlere birçok seçenek sunmaktayız. Açık ten rengine sahip insanlara uyan kül-kahverengi saç rengi, açık kahverengi saçlardan daha riskli bir tıklamadır.


Eğer saçınızı daha önceden daha açık renk 5-8 seviyesi aralığında kalıcı bir boya ile boyamışsanız, Manic Panic saç boyaları bu rengin üzerine tutunarak güzel görünebilir. Mesela diyelim mavi boya kattık, çok mavi olacak o ama bize açık mavi saç kremi lazım bu yüzden saçımıza yetecek kadar saç kremi alıp içine bu koyu maviden azıcık katıyoruz- açık mavi saç kremimiz olacak böylece. http://bankokuponlarahsap.geophysicsturkey.net/yarinki-futbol-iddaa-programi-336 Ancak Kadıköy Belediye Başkanı, Gazanfer Özcan ın cenazesinde, yıllarca salon tahsis etmediği, kapıdan kovduğu hocanın adını bir kültür merkezine vereceğini söyleyerek şov yapmış. O siyah boyadigin yeri niye boyadinki keske boyamasaydin D Erkekler kirmizi isaretledigin yere degil oraya bakarlardi. http://webb.deu.edu.tr/anestezi/images/dosya-yukle/farmakolojik_premedikasyon.ppt Pek çok kumral tene sahip kişinin doğal olarak sahip olduğu ve bunun yanı sıra diğer bayanların da elde etmek istediği en güzel açık renkli saçlardan biris Özellikle de beyaz tenli kişilerde çok doğal ve güzel durmaktadır. Rakam Yansıma Boya numarasındaki üçüncü sayıdır, noktadan sonra gelir.


Egzamaya yol açan birden fazla etken olduğu gibi egzamanın da birçok çeşidi bulunmaktadır. Kesinlikle yedeklenir. Canlı Oyun Siteleri Sevgi ile birleşen insanlar , büyür ve büyütürler. Ancak bir de israrla pinyin kullanmamakta direnen bolgeler vardir, Tayvan, Hongkong gibi. http://www.bilimteknik.tubitak.gov.tr/pdf/2017-aralik Yoğun, parlak ve doğal bir sonuç için tercih edebilirsiniz. Balyaj ve ombrelerle çok daha alımlı bir görünüme sahip olabilirsiniz.


Ercan bey doğru söylemiş anlattıklarınıza göre en mantıklı cevabı vermiş. Evde doğal saç boyası yapımı. Canlı Skor Iddaa Maçları bunda amaç sanırım kesmeye kadar yabancı dilde ondan sonra türkçe okunuşun geçerli olduğunu vurgulamak. Tüplü ekranın ortasındaki Bağlantınız gerçekleşiyor ikonuna göz kilitlenip sabırla beklenirdi. http://www.eba.gov.tr/ses/dinle/10382a4033ae79c8c4f1b9cba4b41b6ae0e70a0ec0002 Bu yorumu faydalı buluyor musunuz. Zor temizlenmesine rağmen pek çok kadın uzun ve hacimli kirpikler için kendisinden vazgeçmiyor.


Çok gizemli ve dikkat çekici olması da ayrı bir çekicilik kattığı için hem de evde uygulaması kolay olduğundan dolayı hemen her bayanda bulunan bir saç rengidir. Adres Eliot 2009 Türkiye si için zamandaş ve yerel olabilir ; doğuya özgü bedenlerle yeniden kurgulanan bir şiir batı için de okunur olabilir ; doğuya ait imgeler ve bedensel kodlar İngiliz asıllı bir metinle örtüşebilir ama bu yapı ve kurguda değil. Dьnyayэ biri mi kurtaracak, o filmlere gцre muhakkak Amerikalэdэr bu. http://gazi-universitesi.gazi.edu.tr/posts?type=akademik Ayrıca haftalarca rengin bozulmamasını ve parlak kalmasını sağlıyor. Kirpiklerim orta uzunlukta orta yoğunlukla.


Gümüş ekstra Sarıya yeşil tonlamamı yoksa Mavimi katmam gerekir. krem sürünce silinmektedir. Konuda Yer Alan Başlıklar. Rivalo35 Arada yapılan doğaçlamalar ise güncele gönderme yapmak telaşı ile bütün düşünülmeden ortaya atılmış. Ve dinler dinlemez ne kadar haklı olduğumu gördüm. Konsensüs varmış gibi görünen hallerde de yöntem sorun yaratabilir. https://www.mavi.web.tr/mevzuat/EskiMevzuatGoster.aspx?id=35440 Her saç tonu için farklı bitkiler iş görmektedir ama saçınızı boyaması için uygulayacağınız adımlar hemen hemen aynıdır. CLINIQUE LASH POWER. Uygun Cilt Tipi Tüm ciltler.


Sonunda da kötü bir sonuçla karşı karşıya kalabiliriz. Zirvelerde her zaman kolayca yapılır. Perabet Artık Bienal dili haline gelmiş karmaşık anlatımlı cümlelerin arka arkaya getirilmesiyle oluşturulan zorlama bir söylem . Tüm uğraşman senin Kendini kandırır ancak. https://www.programi.info.tr/stil-avcilari/formati/ Paylaşımlarınız için teşekkürler,. L OREAL PARIS MAGIC RETOUCH.


Boyalı ve röfleli saçlarınızı yıpranmalara karşı korur. evde saç boyamak. Hangi saç boyası saçlarınızda nasıl bir etki bırakıyor, içeriğinde neler barındıyor. Youwin Gene de seyircinin filme beklenen ilgiyi göstereceğini ve bilhassa Yeşilçam dönemine aşina izleyicilerin ekstra keyif alacağını tahmin ediyorum. Sonra bir de annemi ve babamı affetmem gerektiğini, aksi takdirde hayatımın geri kalan kısmını nefret ve kederin pençesinde geçirmek durumuyla karşı karşıya kalabileceğimi fark ettim Artık küçükken yaptığım gibi elimi uzatmıyorum, ama büyülü anları eskisi kadar hiç bıkmadan, usanmadan bekliyorum. Daha erken saatlerde, Wikipedia daki Shaolin Soccer makalesini temel alarak, Shaolin Futbolu makalesi Vikipedi ye yazmıştım. https://www.firmarehberi.tv.tr/tema-serbest-muhasebeci-mali/adresi-telefon-numarasi.aspx Boyamaya başlamadan önce boyaya karşı alerjiniz olup olmadığını test edin. Yıllardır dolaplarımızdan eksilmeyen deri ürünler ile şıklık ve zarafeti bir arada yakalayabilir, aldığınız deri ceketle daha özgüvenli ve sağlam bir duruş sergileyebilirsiniz. Boyama esnasında metal aksesuar klips, toka, pens, tarak vb.


Yarım topuz modeli sayesinde çikolata kahve saçlarınız daha belirginleşirken, bu yılın trend saç modeli sayesinde salaş ve bohem bir görünümde elde edebilirsiniz. başka renge döneceğim zaman silicilere sağlık diyerek kendimi avutuyorum şu an. En KONSEPT TASARIM. New York ve kimilerine gцre Washington zahiri payitahtlardэr. http://clashofclans.info.tr/?p=1940 Sağlık açısından en doğru olanı da bu doğal saç boyalarıdır. Kutunun üzerindeki resme bakarak saç boyası aldıklarını, karıştırıp saçlarına uyguladıktan sonra kutunun üzerindeki gibi bir renk elde ettiklerini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.


Diğer tüm saç renklerinde saçları açmanız gerekecektir. 16 Yanıt Kayınvaldenize anne diyormusunuz 65 Yanıt Doğum fiyat 7 Yanıt Kas gevşekliği 2 Yanıt H 16 Yanıt. Çikolata kahve saç rengi, mavi siyah saç rengi, sarı saç rengi ve kızıl saç rengi kadar iddialı bir renk değildir. tahminlericomkontrol.iabl2017.org - serdar ve kenan birkan ın ikinci sahnesi babacığına - yattara. Bunlar geзtiрimiz yьzyэllarda pek rastlamadэрэmэz, hayэr hayэr hiз rastlamadэрэmэz tьrde zekalar. Kısa bir süre bekledikten sonra videodan filigranın kaldırıldığını anlayacaksınız. https://www.tripadvisor.com.tr/ShowUserReviews-g293974-d1787137-r524250015-Istanbul_Dolphinarium-Istanbul.html Dore Saç Rengi . Dolayэsэyla saçэnda köklü bir deрiюiklik yapacak olan, saçэn görselliрine çok fazla önem veren, saçta oluюacak hatalarэ çok fazla önemseyen kadэnlar saç boyama iюini mutlaka bir uzmana bэrakmalэdэrlar.


Daha buğulu gözükmesini sağlıyor. Yine, beyaz veya kumral değil, koyu tenli kadınların akaju kahvesini tercih etmesi gerektiğini belirtmek gerekir. En Güzel Çikolata Kahve Saç Renk Tonları 2019. dilekcesikural.iabl2017.org The Simpsons, Rick and Morty, Family Guy, SpongeBob, Adventure Time gibi birçok efsane çizgi. 1989 Edirne doğumluyum. Benim tek basima sunmam dogru degil. http://game-game.web.tr/148191/ Bununla birlikte, doğru tonu almak kolay olmayacak, kuafördeki profesyoneller tarafından uygulamak faydalı olacaktır. yıkamadan sonra siyahtan çok koyu bir kahveye, yani kutunun üzerindeki asıl renge döndü;. beyenmedim ve diğer gün koyu karamel ve sütlü çikolatayı karıştırıp boyadım rengi hoşuma gitti ama kızılık ve turunculuk var bunu nasıl giderebilirim.


Koyu Sarı Saç Boyası 8. Çikolata rengi etkisi ile çeşitlendirilmiştir. tahmikisa.ess2016istanbul.org Maddelerde 1 Çin yazısı ile yazılış 2 Pinyin sistemi ile yazılış 3 Tarihsel bir isim ise eski kitaplarda o şekli bilindiği için Wade-Giles sistemi ile yazılış 4 Türkçe okunuşu kullanılmalıdır. What can I do to prevent this in the future. https://sarkisozleri.tv.tr/ferdi-tayfur/sen-gittin-sozleri Bu şekilde doğru beslendiğinizde çok faydasını göreceksiniz. Loreal Г ikolata Kahve SaГ BoyasД nД n Evde Uygulama Videosu Д zleyin.


Örneğin açık renk saçta havuç turuncusu gibi bir sonuç istemiyorsanız, uygulama süresi kısa tutulmalıdır. Gri Saç Rengi . Bunda en önemli etken ise koyu renkli olmasıdır. App Bilgiз cahilliрin o aрэr gэcэklayэcэ, tahrik edici transparan цrtьsь arkasэnda adeta bir zihin orgisi yapэyor. Eğer bu matık kabul edilse, herhangi bir grup x kelimesini dilde yer bulmuştur diye kullanabilir hale gelir. Gençlik yıllarımızda düşündüğümüz buydu. http://okuloncesi.eba.gov.tr/etkinlik/64 En sık karşılaşan kişiler ise ev hanımlarının aşırı deterjan kullanımı sonrasında ellerinin çatlayarak kurumasıdır. Mrb lar bnm saçım küllü kumral dı ben şimdi tekrar 7. Simsiyah bir maskara.


Siyah saç boyası ile kızıllığı kapatılır. Doğal Yoğun Küllü Kumral Saç Boyası 7. J espère que cette vidéo vous plaira. bankalarbanka.geophysicsturkey.net Evet, nereden baюlayacaрэmэ sцyleyiver bir zahmet. Onu bir tarafa not aldэm, tek taraflэ saplanmamak iзin цteki kanallarэ da yokladэm. Kadeş Gelini , Firavuna , Hattuşili nin kızının yanında gönderilecek tapınak rahibesi Şausga ve onun sözlüsü Mirza ya odaklanmış. https://sondakikahaberleri.info.tr/haber/2295627-abd-ordusundan-katil-robotlar-aciklamasi Egzama belirtileri, çeşitlerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Açık Kahve Saç Rengi. Root Touch Up Medium Blonde.


Fırça kıllarının aralığı o kadar iyi yapılmış ki, bir seferde hem ayrık ayrık hemde upuzun alt kirpikler yapıyor. AÇIK ALTIN KAHVE SAÇ RENGİ. Uzunluk veriyor ama dolgunluk vermiyor. Süperbahis İstanbul Devlet Tiyatrosu- Sokrates in Son Gecesi . TDK sözlüğünde bulunmayan bir sözcüğü Türkçe de yok kabul edebilmek, ya da sözcüğü yalnızca oradaki yazım şekliyle ve anlamıyla kullanmanın doğruluğundan emin olabilmek ne büyük bir lüks olurdu. Yeni oyununuzun adı Dönme Dolap . https://erdemir.com.tr/Sites/1/upload/files/HIZMET_ALIM_TEKLIF_ISTEME_VE_SATINALMA_SARTLARI_TIS_ERD_(5)-2610.pdf Sizin için ideal renkler, çikolata kahve gibi koyu sıcak kahveler ile mat kızıllar, vişne çürüğü rengi veya mavi-mor gibi gibi koyu, soğuk renklerdir. KIKO LONG EYES ACTIVE MASCARA. Fakat kahverengide bazen çok çiğ kalabiliyor.


Ürünü kullanmadan önce alerji testi tapın ve 48 saat bekleyin; alerji testi, çok az miktardaki boya ve oksidan karışımı dirseğin iç kısmına, 1 cm lik alana sürülerek yapılır. Kahverengi saçların bakımı nasıl yapılır. Yarım şişe arıtıcı özellikte bir şampuanın içerisine, 10 adet aspirini ezin ve bir tatlı kaşığı İngiliz karbonatı ile karıştırın. detaylii.emreugur.net Cep telefonlarэyla, bilgisayarlarla sьrekli konuюmalэ, birbirine kэsa kэsa mesajlar vermelidir. Resmi cevaplarında bu bir uzmanlık konusudur, üniversitelere sorun dediler. Bir юeyleri aslэnda olmadэрэ gibi sunmaktadэr. https://www.sosyalbilgiler.gen.tr/tarihteki-onemli-savaslar-ve-seferler/ Başlamadan önce mutlaka kullanım kılavuzunu iyice okuyun. Saç renginiz kahverengi ise bunun için yapmanız gereken. Saçımı ne zaman ve hangi renge boyayabilirim.


Top coat maskara ilede taçlandırabilirsiniz. En güzel makyaj tonları pastel tonlarıdır. Hangi saç rengi hangi ten rengine sahip, kişilerde nasıl durur konularından da bahsedeceğimiz bu bölüm yalnızca saç renklerine ait olacak. Jojobet7 You see that. Koordinasyon Komitesi üyelerinden biri olan Orhan Aydın ın açıklamalarından girişimin temel ilkelerini okudum. https://tkdk.gov.tr/IpardUygulamaOrnek/alkur-tarim-et-ureten-tarimsal-isletmelere-yatirim-394 Ülkemizde Sephora mağazalarında bulabileceğiniz Nars ürünleri oldukça favori. Kutu içerisinde sadece 1 tüp boya vardır. Likit rujlar ; dudakların çarpıcı bir güzelliğe bürünmesi için tercih edilen likit ürünler, sezon renkleriyle uyumlu olarak reyonlardaki yerini alır.


50 TL Matlaştırıcı Cila 17. Bu kadar güçlü renklerden hoşlanmıyorsanız, bir kat siyah bir kat mavi uygulayarak güçlü görünümü biraz kırabilirsiniz. Kıbrıs Tьm yaюamlarэndaki o bьyьk yalanэ, kandэrmacayэ onlara gьzel dahasэ muhteюem bir юeymiю gibi gцsterecek biliюsel mekanizmalara ihtiyaз duyuyor cemiyetler. E-posta adresinize onay kodu geleceğinden geçerli bir e-posta adresi girmeyi unutmayınız. https://sondakikahaberleri.info.tr/haber/2281802-otomotiv-devlerinde-turk-imzasi Çıkıyormuş gibi görünüyor ama çıkmıyor. Tavsiye edilen bekleme süresini aşmayın.


Yukarıdaki Renk Kartelamızda görünen renkleri birebir elde etmek için saçlarınızı 11 derece platine kadar açmak zorundasınız. Yıpranan Saçları Açtırmak. Saçını Boyatan Herkesin Saç Renkleriyle İlgili Bilmesi Gerekenler. Canlı Sizin hiçbir suçunuz olmayabilir, hatta saklayacak hiçbir şeyiniz olmayabilir bile ama bu onların umrunda değil. Tarık Ünlüoğlu, bana Hayatımda gördüğüm en iyi triggerdi. Ben ağlamazken havada savaşın rüzgarlarımı esiyor acaba Ancak başta söyleyeyim bu sancak devrilmez salıncak koptu Zincirlendi idealizm hep sınırlı kaldı faydasız kararla hep karardı tarlalar Sarayda kaldı naralar değerli oldu mağralar Genç yaşta göz yuman bu yaşama ikinci hak yok Yaş sınırı yok karaca ahmet kapıda bekler rahmet çok Çoğumuz aç ve çoğumuz tok onbinlerce foık ihanet etti ademe Cümle aleme bu rapte isyanım var medcezir var ey ademoğlu nefsimiz köreldi Tospembe bakmadık bu dünyaya ve ecel uykudayken geldi. http://video.siteler.tv.tr/%e2%98%85%e2%98%ad-kesinlikle-izle-%e2%98%85%e2%98%ad-aksiyon-filmleri-film-izle-turkce-dublaj-tek-parca-hd-2016_6d814d984.html İçinde saçları güçlendiren bir B vitamini olan pantenol, E vitamini, avokado veya hindistancevizi yağı gibi saçları nemlendiren maddeler bulunduran ürünleri deneyin. Ve gerçekten simsiyah kirpiklerimi kaşıma değdirecek kadar çok uzatan ve hacim olarak da benim beğendiğim bir maskara. Doğal Saç Boyası Kahve No.


MAKE UP FOR EVER EXTRA AVANGARDE MASCARA. SaГ larД nД za sГјrГјp 20 dakika sonra yД kayД n hepsi bu. Gerçekten yeniden düzenlenemez mi saçlarım lütfen yardım edin. Iddaa 1 2020 yılında bedelli, askerlil i. Örneğin, tahtadan oyuncak bir arabayı, çok az bir ilim ve kuvvet sahibi bir çocuk yapabilir. Halbuki o kэrmэzэ halэ ve ьstьndeki objeler ve bunlarэn tьrlь hareketleri insan denilen canlэ tьrьnьn o yэl iзin planlanan renkli elektroensefalografisidir ve tuhaftэr ki, hayat bahsi geзen materyalin gцsterdiрi юeye bire bir uyar her yэl, ne eksik ne fazla. https://www.yeditepe.edu.tr/tr/basinda-yeditepe/tuberkulozun-2030a-kadar-tum-dunyada-bitirilmesi-amaclaniyor bir ara sephora indirimi varken deneme boyunu almıştım. 2019 En Güzel Çikolata Kahve Saç Renk Tonları. edit alalı iki ayı geçti hala her yere bulaşıyor.


Sosyal Medya. Renkler pigmentlerden oluşur ve doğal renkle birleştikten sonra yeni bir renk pigmenti oluşur. Programı Bir elmayı yapmak için daha bunun gibi binlerce koşul sıralayabiliriz. Bağdat ta İranlı komutan Kasım Süleymani ve Iraklı milis gücü Haşdi Şabi Komutanı Mehdi Mühendis e suikast düzenleyan ABD nin varlığına Irak taki tepki tavan yaparken, önemli Şii siyasi figür Mukteda Sadr dan protesto çağrısı geldi. https://www.gaz.gen.tr/forum/ Kaplan gözü, yani orijinal adıyla Tiger Eye saç rengi, adını ancak bir kaplanın kahverengi gözlerinin içinde görebileceğiniz renk geçişlerinden alıyor. Koyu saç rengine sahip iseniz normal küllü kumral tonlarına saçlarınızı boyatmanız lazımdır.


Beyaz kapatmada destek olmak için diğer serilere karıştırılır. Son olarak evde saç boyayacaklar için birkaç minik tavsiye vereyim;. Mavi tonlamadan kaynaklanan renklenmeler 2-3 yıkamada kaybolacaktır. Çeken Filanca 18 56, 23 Nisan 2007 UTC . Fire is catching, and if we burn, you burn with us. Ykargin 02 29, 7 Aralık 2009 UTC . https://www.internetuzerindenparakazanma.gen.tr/ogretmen-ek-is-olarak-ne-yapabilir/ Gerçek deri ceketlerde hem uygun fiyat hem de kaliteli ürün ile daima müşterilerimizin yanında yer alıyoruz. Bu yazın en trend saç renkleri arasında yer alan kahve saç tonlarını sizler için hazırladık. Rica ederim saçlarınız koyu renkse 6.Post a comment

Overall

5.0

(25 Reviews)

Add a Review

Your Rating:

Outstanding

Best Sellers